Майстер з декоративної штукатурки

Майстер з декоративної штукатурки
Майстер з декоративної штукатурки 2023-01-20T11:37:57+00:00

красивая декоративная штукатурка в зале

Декоративна штукатурка – це вічне, а також найсучасніше декоративне покриття стін. штукатурка, що наноситься на будь-яку поверхню, вмить перетворює приміщення, подібне покриття візуалізує або підкреслює дизайнерську ідею необхідним фоном, відтінюючи інші стильні аксесуари.

Що ж таке декоративна штукатурка, як можна перетворити за її допомогою навколишній інтер’єр? Якісна штукатурка є неоднорідною масою, склад якої може бути різним. За допомогою такого оздоблення легко надати покриттю стін форму, можна навіть викласти з неї різні фігурки.

Крім того, за допомогою даного оздоблювального матеріалу можна вирівнювати, утеплювати стіни будинків або квартир. Декоративних покриттів безліч різновидів, які дозволяють створювати поверхні, що досить сильно відрізняються за зовнішнім виглядом і фактурою. На зовнішній вигляд поверхні стін, що оформлюються, насамперед впливає розмір, а також форма зерна штукатурки, проте багато залежить від інструменту, яким користується майстер.

Вправний майстер, який користується різноманітними технологічними прийомами, за допомогою спеціальних інструментів може створювати з усіх компонентів декоративної штукатурки неймовірні оригінальні картини.
Нанесение декоративной штукатурки в квартирах

Ця штукатурка повинна мати ряд необхідних властивостей:

 • стійкістю до впливів клімату, що включає атмосферні явища,
 • паропроникністю,
 • стійкістю до забруднень,
 • спалаху,
 • водовідштовхувальними властивостями.

Певні види використовуються для оздоблення, утеплення фасадів та зовнішніх стін будівель. Як мовилося раніше, штукатурка може використовуватися як для внутрішніх, але ще зовнішніх робіт. Для них використовується особливий різновид – структурний.

Починаючи від старовинних фресок, які по праву можна вважати прабатьками подібного стінового покриття, рельєфна та фактурна сьогодні – це безліч різноманітних декоративних фактур, які вражають своєю виразністю. Наступна колеровка штукатурки багатими відтінками дозволяє представити до Вашої уваги елітне покриття відоме нам як декоративна штукатурка.

Декоративная штукатурка в Киеве и Киевской области

Справді, на відміну від Венеціанської, декоративна наноситься на будь-яку поверхню, приховуючи дефекти, перетворює стіну на витвір мистецтва. Штукатурка зробить ваш інтер’єр престижним, тобто сучасним.

Варіацій нанесення безліч – від структурних покриттів до втілення на стінах Вашого приміщення ефекту «пальмового листя» або «бамбукових стебел», «мокрого шовку» або «муарової тканини», які відсвічуватимуть перламутром у відблисках сонячних променів або вбудованого світла.

Венеціанська штукатурка

качественная работа по нанесению декоративной штукатурки в спальнеВенеціанська штукатурка з’явилася в Стародавньому Римі, а згодом відродилася у Венеції. Тому й одержала таку назву. Сьогодні її використовують для оздоблення у різних інтер’єрах – будинках, квартирах, ресторанах. Даний вид надає їм деяку витонченість і неповторну красу. Про спосіб її нанесення ви дізнаєтесь із матеріалу статті.

Склад та види штукатурок
Декоративное покрытие стен штукатуркой

За багато століть цей вид обробки змінився трохи. По суті, основа складу практично та сама. Змінилися лише деякі добавки та співвідношення між інгредієнтами. З компонентів, які кладуться в суміш, виділяють наступні: мармуровий, кварцовий, гранітний пил, гашене вапно у вигляді сполучної речовини, пігменти, воду. До речі, в ролі пігментів є лише натуральні барвники.

При самостійному приготуванні вапня можна замінити синтетичними компонентами, наприклад акрилом. Однак багато професіоналів все ж таки вважають, що справжній блиск має тільки при класичному рецепті. Тому краще класти натуральні інгредієнти (вапно та мармур).

Декоративная отделка стен штукатуркой

У тому випадку, якщо говорити про види цієї штукатурки, то підрозділяється вона залежно від складу. Тобто рецептура може трохи відрізнятися в залежності від того, яку поверхню ви хочете створити. Наприклад, гарним складом для інтер’єру вважається Marmorella, що імітує матовий мармур, а Trevignano створює текстуру полірованого мармуру.

Також гарною штукатуркою вважається Tierrafino, яка утворює візерунок, що дуже нагадує піщаний берег. Немов маленькі піщинки поблискують під сонячним промінням. Крім перерахованих, є багато інших типів цієї суміші.

Властивості декоративної штукатурки

У тому випадку, коли ви твердо вирішили купувати цю штукатурку, необхідно дізнатися про її властивості. З основних переваг виділяють кілька:

Декоративная отделка стен штукатуркой в Киеве

 • Екологічна безпека. Найчастіше матеріал виготовляється з натуральних інгредієнтів, які не завдають шкоди людині та навколишньому середовищу.
 • Різноманітність кольорів та фактур. Поверхня може імітувати камінь, пісок та багато іншого. Тому її легко підібрати під будь-який інтер’єр.
 • Можливість нанесення практично на всі види основ (дерево, цегла, бетон). Важливо лише правильно підготувати поверхню.
  Чудові експлуатаційні характеристики, пов’язані з тим, що на поверхні створюється тверда вуглецева плівка. Утворюється вона завдяки карбонізації, що відбувається у складі.
 • Можливість реставрації покриття. При появі будь-яких пошкоджень, подряпин, їх можна з легкістю закласти. З основних мінусів в даному виді обробки виділяють високу вартість, а також непросту технологію нанесення, але в той же час венеціанська штукатурка своїми руками обходиться вдвічі дешевше за куплену.

нанесению декоративной штукатурки под ключ фото

Технологія роботи з декоративною штукатуркою

Часто багато користувачів запитують – як зробити штукатурку. Процес, власне, не відрізняється складністю. Для цього необхідно приготувати наступні компоненти: кварцовий, мармуровий, малахітовий пил, барвники (можна і не натуральні), вапно гашене. Усі інгредієнти ретельно змішують і розбавляють водою. Якщо штукатурка покупна, то вміст пакету висипають у тару з водою, після чого ретельно перемішують дриль з насадкою «міксер». Далі витримують 10 хв. і знову ретельно перемішують.

Таким чином, повинна вийти густа суміш за консистенцією. На останньому етапі можна додати відтінок. У результаті венеціанська штукатурка. Деяка кількість суміші поміщають на середину кельми та накидають на стіну. Загальна товщина шару повинна дорівнювати не більше 10 мм. Після висихання декоративну штукатурку обробляють замшевою рукавичкою.